Dobry trener personalny

Trener personalny to nie tylko umięśniony facet, który stanie nad tobą i podpowie ci jak zrobić masę. Musi mieć szeroką wiedzę w swojej dziedzinie i wysokie umiejętności pracy z ludźmi. Jakie cechy powinien posiadać dobry trener personalny?

Dobre cechy trenera personalnego

Trener personalny powinien mieć wiedzę z zakresu różnych metod treningu i znać takie pojęcia jak trening medyczny, odżywianie podczas wysiłku fizycznego oraz psychologię treningu. Nie tylko musi je znać, lecz umieć wdrażać w życie osoby, która poważnie myśli o zrzuceniu nadmiernych kilogramów i poprawie sylwetki.

Trener personalny – lekarz i dietetyk

Trener personalny to również osoba, która na co dzień pracuje z ludzkim ciałem, więc powinna umieć wychwycić pierwsze symptomy, które mogą wskazywać na problemy zdrowotne oraz mieć wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Trener personalny nie jest w stanie zastąpić dietetyka, jednak powinien pomóc swojemu klientowi w zmianie stylu odżywania i zaproponować mu wprowadzanie najbardziej podstawowych zdrowych nawyków żywieniowych. źródło: https://www.trenerbytomski.pl/component/k2/item/41-trening-personalny